PÜHA KADAKAS

Kõik algab okkalõhna ja leegiga kohtuva kuiva kadakaoksa nõrga särinaga. Suits tõuseb aeglaselt, tantsides õhuvooludes, enne kui täidab ruumi kõik nurgatagused ja õhu, ürgset põlismetsa ning esivanemaid meenutava aroomiga.
Sellest saab alguse puhastusrituaal kadakaga – see on põlisrahval olnud sama vana tava kui inimese igatsus puhastuse ja kaitse järele.
Kadakas on põlisrahvastel ja šamanistlikes traditsioonides kogu maailmas olnud püha taim. Kadakasuitsuga on puhastatud templeid, kodusid ja hingi Siberi, Tiibeti kõrgetelt tasandikelt kuni Põhjamaade uduste mägedeni.
Kadakad kasvavad tavaliselt looduslikult viljatul liivasel ja kivisel pinnasel, tuletades meelde, et puhastamine ei nõua küllust ja rammust pinnast, vaid hoopis tähelepanu ja teadvustamist.
Miks kadakas?
* Puhastab meie keha ja ka kodu negatiivsest energiast ning haigustest
* Kaitseb negatiivsete energiate eest
* Eemaldab oma intensiivse suitsu kaudu vaimsed blokeeringud ja mittevajalikud energiad
* Ühendab oma maise lõhna kaudu meie südame ja vaimu maa ürgjõudude ja esivanematega
* Kadakasuits õnnistab ja avab elus uusi võimalusi
On ütlemine, et puhastus algab enne, kui suits tõuseb….
Siberi traditsiooni šamaanid kasutavad kadakat mida kutsutakse Artõšiks ehk ka “šamaanirohuks”. See kasvab vaid nende oma piirkonna kõrgmäestikes. Sellel on eriline toime tumedate vaimude vastu.
Meie oma maal kasvab harilik kadakas (Juniperus Sabina) ja seda on meie esivanemad samuti kasutanud aastatuhandeid samadel eesmärkidel. Väga väekas abiline!
Kadakas on midagi enamat kui lihtsalt oksake või tööriist, see on võimas liitlane, kaitsja ja sõber.
Enne korjamist kindlasti küsi luba kadakalt endalt ja ka Maavaimudelt.
Kohtle kadakat ja kadakasuitsu austusega ning lugupidamisega, kasuta seda teadlikult ja taotlusega. Kadakaoksa võib riputada ka kodu välisukse kohale, hoidmaks eemale ebavajaliku ja soovimatu.
Ära unusta tänada kadakavaimu! 🌿
error: Content is protected !!